Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Убавица за која се зборува : Сите фустани на Блејк Лајвли на Канскиот фестивал

Глумицата на фестивалот во Кан го покажа својот извондреден струк, но и нозе без ниедна мана.

На црвениот тепих на Канскиот фестивал, Блејк Лајвли сјаеше со полн холивудски сјајс. Со својата спектакуларна појава ги засени сите ѕвезди на овој филмски фестивал.

Глумицата ги покажа сите свои атрибути, струк, гради, лице, но нозете собраа највеќе медиумско внимание. За нивната совршеност зборува и фактот што служеле за инспирација на најпознатиот креатор на светот, Кристијан Лоубоутин, кој дизајнираше штикли во чест на Блејк Лајвли и ги нарече по нејзе.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...