Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Street style: Стилот од улиците на Сиднеј

Се селиме малку преку океанот и овојпат во фокусот е стилот на следбениците на модата од Сиднеј. Погледнете колку се иновативни и поинакви од останатите, дами со стил кои доминираат во најтрендовскиот австралиски град.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...