Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Како да носите гардероба со цветни мотиви

Цветните мотиви се актуелни секоја година, секоја топла сезона. Дизајнерите ги користат во различни комбинации и модели. Оваа пролет еден од последните врисоци на модата ни заповеда да носиме гардероба со цветен принт.

Еве неколку идеи како да ја носите гардеробата со цвети мотиви.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...