• Сподели на:

Уличен стил: Casual комбинации на најдобрите модни блогерки

___

Модните блогерки одамна станаа модерни музи за дизајнерите и пример за многуте млади дами, кои во чекор го следат нивниот стил и редовно стискаат like, кога нивната миленичка ќе објави некоја фотографија со нова комбинација. Сепак, стилот на најпознатите блогерки на денешницата не е некоја посебна тајна и многу лесно може да се ископира. Затоа, заборавете на љубомората и фатете се за copy-paste. Овојпат фокусот е на casual стилот што го носат  Jules, Zina, Leandra и другите поклонички на модната индустрија, јасно пренесувајќи го ставот: „Светот е мој, а јас сум неговата модна кралица“.


Оставете коментар

___