Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Не е невообичаено славните да инвестираат пари заработени од глума во други бизниси, со цел да ги зголемат приходите и да си обезбедат поголемо...

Fine Living

Со прекрасен поглед на Тихиот Океан и плажата, овој имот е најскапиот имот во Малибу. Ким Кардашијан, реалити ТВ ѕвезда и бизнис магнат, неодамна...

Fine Living

Станбена вила изградена по нарачка беше продадена во април за 280 милиони AED (76,2 милиони американски долари), поставувајќи рекорд како најскап имот во „Градот...

Fine Living

ПОЗНАТА „НЕВИДЛИВА КУЌА“ ДОСТАПНА ЗА КУПУВАЊЕ ЗА 18 МИЛИОНИ ДОЛАРИ… Сместена во средината на пустината Мохаве, сега познатата резиденција на Џошуа Трво го добила...

Fine Living

Објавувањето на Pantone колекцијата на бои за тековната година, секогаш претставува возбудливо расположение за сите љубители на дизајнот, но 2016 беше посебно важна бидејќи...

Fine Living

Во хотелот St. Regis, уживањето во хотелот е сигурно обезбедено… Во овој луксузен имот е најавено отварањето на неговиот Кралски апартман. Како најголем апартман...

Fine Living

Кога ќе дојдат на ред елементите за осветлување, постојат многу опции што отколку што на многумина реално им се потребни. Кратката прошетка до локалните...

Fine Living

Мадридските архитекти, Жил и Бартолом, го креираа овој дом со поглед на Медитеранот, кој е навистина единствен. Нивниот проект се вика House on the Cliff....

Fine Living

Пoткровните простори секогаш се третирале како да служат само за добивање на дополнителен простор во рамките на кровните конструкции. Во поново време ова се...

Fine Living

Млада дизајнерка сопственичка на овој стан од 40 метри квадратни успеала да вметне ненаметлива женственост во својот мал животен простор. Станот е светол и...

Advertisement