Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Јахта со која можете да патувате низ цел свет

Rimor X јахтата е дизајнирана да ве однесе од едниот до другиот крај на земјата, а нејзиниот ентериер не потсетува на луксузна хај-тек палата, отколку на традиционално истражувачки брод…

Авантуристите во ова издание, дефинитивно ќе се подмладат и ќе ги совладат сите нови предизвици во свеото – можеме слободно да кажеме дека тоа беше основната на размислување која стои позади Rimor X проектот, кој претставува концепт во кој е комбиниран неверојатен луксуз и техничка моќ. Настанал врз основа на соработка помеѓу Sturge Design и луксузната туристичка компанија Pelorus, ова експедитерска јахта е дизајнирана да може да го посетите секој дел од земјата – од ледениот Антарктик до најодалечените полинезиски острови.

Еден од главните конекции на Rimor X јахтата со водата е нејзината Mermaid ложа, која поседува стаклен прозор, нудејќи константен поглед под површината на водата. Друг елемент е базенот со сопствена ложа која може да се трансформира во хангар за хеликоптер само со едно копче, огромна теретана, спа, џакузи и уште многу.

Дизајнирана е за љубителите на авантури, а има доволно место за четиринаесет патници во седум кабини. Вообичаените “играчки“ на секоја гигантска јахта, како подморниц, џет скии и други детали секако дека се достапни, заедно со потребната опрема.

Ова јахта буквално може да ве однесе каде и да посакате – од нуркање во беспрекроните води на Соломонскиот остров до истражување на корали, па се до возење мотори на санки по најодалечените антарктички делови.

Прочитај

Green Tea

Kреативниот директор на марката Dom Perignon , го истражувала Лени Кравиц и неговите нови карактеристики во соработка со оваа куќа од шампањско … Поточно,...

Four Seasons

Дали сакате пауза од сè околу вас – цивилизација, современи уреди, Интернет, работа и луѓе? Имаме совршен предлог за вас … Островот Асатиг е...

Wall Street

Брендот Porsche го воведе моделот 911 Targa 4S Heritage Design Edition, кој доби елементи за дизајн од 1950-тите и 1960-тите, и е првото од...

Cotton Club

Импресивна, но повторно софистицирана колекција што Крис ван Аш ја потпишува за марката Berluti… Очигледно, розите цветаат во марката Berluti. Со креативно водство на...