Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Погледнете го пентхаусот на Мерил Стрип

Доколку некогаш сте се прашувале што прави актерката, Мерил Стрип, кога не собира Оскари, па до скоро таа се опушташе во својот пентхаус во Трибека. Сепка, таа сега повторно го стави на продажба, со намалена цена од 18.25 милиони долари. Нејзиниот стан претходно на пазарот за недвижности имаше цена од 24.6 милиони долари, а во август минатата година, актерката ја намали бараната цена на 19.75 милиони. Подоцна, пентхаусот е повлечен од пазарот, за сега повторно да биде вратен назад.

Нејзиниот пентхаус зафаќа цел кат од River Lofts зградата, која во 2004 година ја изградија Tsao & McKown. Површина има од 400 метри квадратни и нуди неверојатен поглед кон Светскиот тровски центар од едната страна и Крајслер и Емпаер зградите од другата. Прозорите се од под до плафор, а стаклени врати се користени при неговото градење со цел погледот да не биде нарушен.

Стрип и нејзиниот сопруг, вајарот Дон Гумер, го купија овој четворособерн пентхаус во 2006 година по цена од 10.13 милиони долари. Една од најатрактивнисте карактеристики на овој стан е фактот дека градбата во која се наоѓа е отпорна на папарацо фотографите: станарите можат со приватен лифт да се спуштат до подземната гаража без притоа да бидат вознемирувани. Ова карактеристика го привлече вниманието и на други славни личности, како Гвинет Палтроу која исто така овде живееше.

Кога зборуваме конкретно за станот, неговата најдобра особина е преубаво средената тераса. Балконот широк три метра ќе ви даде можност да уживате во погледот на градот, но и да имате своја мала зелена оаза во срцето на бетонската џунгла.

Во ентериерот, отворениот простор е главна карактеристика и акцент е ставено на подот кој е од бразилски костен и камен.

Прочитај

Green Tea

Kреативниот директор на марката Dom Perignon , го истражувала Лени Кравиц и неговите нови карактеристики во соработка со оваа куќа од шампањско … Поточно,...

Four Seasons

Дали сакате пауза од сè околу вас – цивилизација, современи уреди, Интернет, работа и луѓе? Имаме совршен предлог за вас … Островот Асатиг е...

Wall Street

Брендот Porsche го воведе моделот 911 Targa 4S Heritage Design Edition, кој доби елементи за дизајн од 1950-тите и 1960-тите, и е првото од...

Cotton Club

Импресивна, но повторно софистицирана колекција што Крис ван Аш ја потпишува за марката Berluti… Очигледно, розите цветаат во марката Berluti. Со креативно водство на...