Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

На продажба вилата на Силвестер Сталоне

Кој би рекол дека Роки има дарба за уредување на ентериер?

Силвестер Сталоне, е еден од најпопуларните и најуспешни актери во светот, кој има направено име за себе во светот на недвижностите, креирајќи величенствени и уникатни проекти, кои се исполнети со елегантен декор и уметност. Едно такво ремек дело, штотуку беше ставено на продажба.

Имотот сместен во Лос Анџелес, кој Сталоне го купи во 2008 година, се наоѓа во луксузниот дел од градот, а може да се купи по цена од 3.35 милиони долари. Вилата има околу 500 метри квадратни со медитерански стил, кој веројатно е поврзан со италијанското потекло на актерот.

Простран и отворен план на просторот се карактеризира со полукружни плафорни и влез и дрвени подови. Дизајниран за забава, просторот содржи угодна дневна соба со камин, пространа кујна со трепезарија, одвоена втора трепезарија која се отвора кон терасата и собата за вино.

Овде се четири спалани соби со пет купатила, а главната спална соба е смесетна на горниот спрак и претставува приказна сама за себе. Таа има телевизор кој се наоѓа над креветот, како и камин, гардеробер, предимензионирано купатило и тераса со спектакуларен поглед кон планината. Во куќата исто така се наоѓаат и слики од Сталоне, кои беа изложени во музеи и галерии ширум светот.

Самиот имот содржи и поток кој практично го сече, заедно со летна кујна, тераса, базен, спа дел и простор за логорски оган.

Спремни сте за селење?

Прочитај

Green Tea

Kреативниот директор на марката Dom Perignon , го истражувала Лени Кравиц и неговите нови карактеристики во соработка со оваа куќа од шампањско … Поточно,...

Four Seasons

Дали сакате пауза од сè околу вас – цивилизација, современи уреди, Интернет, работа и луѓе? Имаме совршен предлог за вас … Островот Асатиг е...

Wall Street

Брендот Porsche го воведе моделот 911 Targa 4S Heritage Design Edition, кој доби елементи за дизајн од 1950-тите и 1960-тите, и е првото од...

Cotton Club

Импресивна, но повторно софистицирана колекција што Крис ван Аш ја потпишува за марката Berluti… Очигледно, розите цветаат во марката Berluti. Со креативно водство на...