Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Green Tea

Таа има 50 години и е најубавото тело во Холивуд. Џенифер Лопез очигледно има добри гени, но работи и многу напорно за да ги...

Green Tea

Запушените синуси можат да го отежнат секојдневието и да создадат проблеми како што се отежнато дишење, главоболки, па дури и проблеми со губење на...

Green Tea

Со чести прашања за тоа кога бебето почнува да седи, ползи и да оди, многу родители се заинтересирани за бојата на очите на нивното...

Green Tea

Луѓето кои имаат крвна група АБ+ или АБ- имаат потешкотии да изгубат вишок килограми, тврди еден нутриционист. Имено, нутриционистот Сем Кан за ТОИ посочува...

Green Tea

ИСТОРИЈА Зад потеклото на името „мохито“ стојат повеќе теории; една од нив вели дека името потекнува од кубанскиот зачин „мохо“, направен од лимета, кој...

Green Tea

Постојат 96 милиони објави на Инстаграм со ознаки појадок. За многумина, појадокот е нивниот омилен оброк, додека за други е заменет со шолја црно...

Advertisement
Advertisement