Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____совети и како да

Направете сами маска за лице

Ви предложуваме да ја направите оваа маска од брусница и грозје, која е богата со витамините А и Ц – главни сојузници на убавата кожа, како и овошни киселини кои ќе направат природен пилинг и ќе ви помогнат да ги отстраните мртвите клетки.

Состојки:

-една шоља брусница

-една шоља грозје (без семки)

-една кесичка желатин без вкус

Состојките измешајте ги во сад се додека не добиете хомогена паста. Покријте го садот и оставете го во ладилник најмалку 45 минути за смесата да се згусне. Смесата извадете ја од ладилник и оставете ја на собна температура 10 минути. Маската нанесете ја на изчистено лице во тенок слој. Оставете да делува 15 минути и одстранете ја со помош на млака вода.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...