Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Совети за Здравје

Направете го овој пијалок за детоксикација на организмот

Весниците на пролетта се насекаде околу нас, но кратко траат, па затоа добро искористете ги.

Жолтото глуварче е украс во дворот, а истовремено е одлично сретство за детоксикација на организмот, пред се на бубрезите и црниот дроб.

Како силен диуретик, го подобрува исфрлањето на течностите и токсините. Една лажица корен од глуварче (5грама) полиете со 2 децилитри вода и варете 15 минути. Пред да го исцедите, оставете го да отстои најмалку 10 минути. Пијте два пати во текот на денот пред јадење во период од три недели.

Освен тоа, чајот од нови, млади листови од ова растение ќе ви помогнат подобро да ја сварите храната, зелениот дел од глуварчето е полн со витамин А.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...