Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Живописен стајлинг на војвотката. На 20 октомври, Кејт Мидлтон и принцот Вилијам се состанаа со хероите и учесниците на фото-проектот Hold Still посветен на...

Cotton Club

Креативната директорка на брендот Шанел, Вирџинија Виар, научи многу од нејзиниот учител Карл Лагерфелд, вклучително и создавање бестселер што ќе лови илјадници девојки ширум...

Cotton Club

Пернил Тејсбаек, е ултимативна scandi it – девојка, открива за Net-a-Porter кои модни правила не смееме да ги кршиме по секоја цена. Посебна летна...

Cotton Club

Колекцијата Fendi Fall/Winter е уште еден знак во дебатата за „новата женственост“. Која е таа? Каква е таа модерна девојка? Како да бидете облечени,...

Cotton Club

Елизабет Тејлор се омажи осум пати во животот. Само двапати ја избра „традиционалната“ бела венчаница – прв пат на нејзината венчавка со Конрад Хилтон...

Cotton Club

ТикТок, кинеска платформа за социјални медиуми, со над две милијарди корисници, во ова време на карантин е виновна за виралните видеа за кореографија што...

Cotton Club

Заводливиот минимализам, длабоко вкоренет во филозофијата на култниот американски бренд Калвин Клајн, се рефлектира оваа сезона преку монохроматски бои, класични кроеви со модерен пресврт...

Advertisement
Advertisement