Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Ревијата на Marc Jacobs се одржа во Јавната библиотека во Њујорк, а самиот дизајнер во описот на новата колекција откри дека е инспириран од...

Cotton Club

Колекцијата Jacquemus x Nike од нив е апсолутно тема на модниот свет денес! Новата соработка на големата француска модна куќа Jacquemus и брендот Nike...

Cotton Club

Ева Лонгорија пристигна во Италија за да учествува на меѓународниот филмски фестивал во Таормина. Фестивалот, кој се одржува во живописното сицилијанско гратче, беше отворен...

Cotton Club

Мини здолништата се враќаат во стилот на 1990-тите кога владееја карираните модели.Тие визуелно ги издолжуваат нозете и најдобро изгледаат со класични кардигани и ретро...

Cotton Club

Познатата актерка Ким Катрал ги воодушеви своите следбеници на социјалната мрежа Инстаграм кога објави фотографија на која позира во костим за капење. Најпозната по...

Cotton Club

Социјалната мрежа TikTok е преплавена со видеа на кои девојки покажуваат како направиле нова креација од стари фармерки. Џулија Фокс, 32-годишна актерка со американско-италијанско...

Cotton Club

Американската актерка Блејк Лајвли е една од ретките жени во Холивуд која не ги користи услугите на стилист! Ѕвездата од „Gossip Girl“ планира исклучиво...

Cotton Club

Американскиот супермодел Хејли Бибер повторно ги воодушеви модните експерти со своите стајлинзи! За излегувањето во елитниот њујоршки клуб „Dumbo House“, познатата убавица ја покажа...

Advertisement