Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Човекот чии маски за очи ги импресионираа сите на Haute Couture Fashion Week во Париз, има завидно искуство и соработка со најголемите имиња во...

Cotton Club

Ако одеднаш се надевавте дека модниот тренд од 90-тите и 2000-тите ќе заврши во новата сезона, ве уверуваме дека сè уште е далеку од...

Cotton Club

Софистицираната женска долна облека (како и спортската машка Dolce & Gabbana) го зазема првото место во некои од најелегантните дизајнерски креации во сезоната кои...

Cotton Club

Акција што ја поддржува филозофијата на брендот да биде инспириран и да ја заштитува природата. Силна енергија, моќ и љубов кон природата. Три карактеристики...

Cotton Club

Неочекувана сексуалност од 70-тите во пролетниот изглед. Викторија Бекам никогаш не сакала прекумерна декоративност и театралност – од првото претставување во 2009 година, нејзиниот...

Cotton Club

Поубава од кога било, ексцентричната поп sвезда на главниот јунак е нова рекламна кампања за парфемот Voce Viva. Ексцентричната Лејди Гага глуми во филмот,...

Cotton Club

Дел од приходите од продажбата ќе бидат донирани во истражувачкиот центар. Брендот Баленсијага лансира специјална колекција на капсули, заедно со колекцијата SS 21. Колекцијата...

Cotton Club

Виена отсекогаш била престолнина на културата, но и на модата, која е нераскинлив дел од неа. На штотуку одржаната модна недела MQ Виена, еден...

Cotton Club

Викторија Бекам, учесничка на модната недела во Лондон, наместо традиционална ревија, ги претстави својот изглед и мини-филм во кој глумеа само четири модели. Видеото...

Advertisement
Advertisement