Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Green Tea

Бананата е вкусно тропско овошје, кое содржи изобилство на витамини и минерали. Затоа со секојдневното нејзино конзумирање може да се спречи појава и развој...

Green Tea

Често се смета дека компирите воопшто не се за луѓето кои сакаат да се борат со килограмите. Во реалноста, сепак тоа не е точно....

Green Tea

Цвеклото е уникатно, бидејќи има висока содржина на анти-канцерогени супстанции и каротеноиди. Овој зеленчук е исто така одличен извор на фолна киселина. Со ова,...

Green Tea

Медот е една од најздравите и најхранливи материи што ни ги нуди природата. Сепак, нутриционистите советуваат дека пред почетокот на оваа диетата треба да набавите...

Green Tea

Здравјето влегува преку уста. Сега е вистинска можност да се храните здраво. Конечно можете да јадете бавно, мирно и да имате здрав оброк. Препорака...

Совети за Здравје

Неодамнешното тестирање спроведено во дом во кој беше изолиран пациент заразен со коронавирус покажа дека тоалетот, мијалникот и рачката од тоалетот се позитивни на...