Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Green Tea

Бананата е вкусно тропско овошје, кое содржи изобилство на витамини и минерали. Затоа со секојдневното нејзино конзумирање може да се спречи појава и развој...

Green Tea

Често се смета дека компирите воопшто не се за луѓето кои сакаат да се борат со килограмите. Во реалноста, сепак тоа не е точно....

Green Tea

Цвеклото е уникатно, бидејќи има висока содржина на анти-канцерогени супстанции и каротеноиди. Овој зеленчук е исто така одличен извор на фолна киселина. Со ова,...

Green Tea

Медот е една од најздравите и најхранливи материи што ни ги нуди природата. Сепак, нутриционистите советуваат дека пред почетокот на оваа диетата треба да набавите...

Совети за Здравје

За време на хроничен стрес,  телото произведува  поголема количина на хормонот за стрес, што влијае на несоница, дебелина, намалена меморија и концентрација. Сето тоа...

Совети за Здравје

Модерното секојдневие кое често вклучува интензивно дружење со смартфонот, достапност во текот на целиот ден и константна информираност за работите кои се случуваат околу...