Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Green Tea

Во време на алергии, овој трик може да ви го спаси животот! Сите знаеме дека лимонот е одличен извор на хранливи материи и витамини....

Green Tea

Двајца австралиски експерти за мапирање на лицето откриле вообичаени „знаци“ на лицето кои би можеле да помогнат во откривање на разни болести во раните...

Green Tea

Треска, отежнато дишење, скратен здив и сува кашлица се најчестите симптоми на Ковид-19. Бидејќи овие симптоми се присутни кај други болести, како што се...

Green Tea

Бананата е вкусно тропско овошје, кое содржи изобилство на витамини и минерали. Затоа со секојдневното нејзино конзумирање може да се спречи појава и развој...

Green Tea

Здравјето влегува преку уста. Сега е вистинска можност да се храните здраво. Конечно можете да јадете бавно, мирно и да имате здрав оброк. Препорака...

Совети за Здравје

Неодамнешното тестирање спроведено во дом во кој беше изолиран пациент заразен со коронавирус покажа дека тоалетот, мијалникот и рачката од тоалетот се позитивни на...

Green Tea

Овие невидливи непријатели живеат во постелнини, теписи, мебел и завеси и можат да предизвикаат сериозни алергии. Грините се една од најголемите причини за алергии, па...

Совети за Здравје

Според истражувањата, сите шишиња кои се користат повеќе пати се полни со бактерии. Всушност, научниците велат дека кога ќе се напиете вода од повеќе...

Совети за Здравје

Здравствените проблеми како што се главоболката, мачнината, болките во желудникот и дијарејата не можат да се сместат во категоријата болести, но без сомнение се...

Advertisement
Advertisement
Advertisement