Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Green Tea

Чиa – e лековитo семe што многумина ги дефинираат како „магичнa“ храна која прави мали чуда во човечкото тело. Чиа расте во Латинска Америка....

Green Tea

Првите тикви веќе пристигнуваат во супермаркетите и пазарите и не треба да ги оставите надвор од менито ниту оваа есен. Покрај тоа што е...

Green Tea

Намирници што се неопходни за секоја жена по 50-та година. Природно е дека брчките се појавуваат со возраста и дека кожата старее, но она...

Green Tea

Ако сакате да посегнете по вода по лутата (зачинета) храна – немојте, бидејќи само ќе ја раширите топлината. Капсиноидите се раствораат во маснотии, масла...

Совети за Здравје

Кога ќе дојде до воспалување на синусите веднаш се појавуваат симптоми како затнат нос, кашлица, болка, воспалено грло и др. За да не дозволиме...

Совети за Здравје

Кога човекот ќе порасне и ќе се развие, неговото тело се состои од 50 трилиони клетки кои претставуваат основна животна единица. Сите тие работат...

Совети за Здравје

Медицината ги потврдила чудотворните својства на уникатната комбинација од лук, јаболков оцет и мед, која може да лекува најразлични болести од рак до артритис....

Совети за Здравје

Според Џејни Грејвс, позната австралиска професорка, мажите дефинитивно ќе исчезнат после 5 000 000 години. Ако нејзините закључоци се точни, а таа е еден...

Совети за Здравје

Месните преработки како што се виршлите, паштетите, конзервираното месо и слично можат да предизвикаат бројни малигни болести. Глобалната фондација за истражување на ракот го...

Advertisement