Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Совети за Здравје

Што ќе ви се случи доколку испиете вода со мед на празен стомак?

Познато е дека медот е исклучително здрав за човечкиот организам, а ако го консумирате со вода, на гладно, односно на празен желудник, повеќекратно ќе ги зголемите неговите благотворни ефекти.

Веројатно веќе сите знаете дека медот има исклучително благотворно влијание на човечкиот организам, но дали знаете што точно се случува кога наутро со медот ќе се напиете и вода?

Еве кои се бенефитите од консумирањето на вода со мед на празен желудник:

Помага при синдромот на мрзеливи црева и кај останатите желудечни тегоби

Го зајакнува имунолошкиот систем

Одличен е во борбата против бронхитисот

Го чисти организмот од бактерии и помага во борба против вирусите

Помага при проблеми со уринирањето

Помага за чистење и затегање на кожата

Како да го подготвите овој напиток? Ставете лажица мед во чаша млака вода и промешајте.

Како да го консумирате овој напиток? Пијте го секое утро на празен желудник и тоа релативно брзо. Може да го консумирате и пред спиење.

Прочитај

Four Seasons

The Muraka, Maldivi Нема ништо подобро да се избега од реалноста, од вистински луксузен подводен стан. Како дел од островот „Conrad Maldives Rangali“, „The...

Fine Living

Ако некогаш сте посакале да живеете во Бел Ер, ние имаме совршена понуда за вас … Со цена од 16,89 милиони долари, вилата за...

Wall Street

Детали покриени со златен лист и рефлективни панели се главните карактеристики на стилот „Арт Деко“ во овој париски ресторан, кој британскиот дизајнер Џон Велан...

Fine Living

На Бел Ер има многу импресивни мега-вили, но само неколкумина имаат архитектонско значење до таква мера како онаа за која денес зборуваме… Позната како...