Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

runway mk

Cotton Club

Новата пролетна колекција на модниот дизајнер Мајкл Корс за 2013 година е инспирирана од гламурозниот калифорниски стил. Во суштина колекцијата води потекло од модата...

КУЈНА

Ова е оној десерт што никого не може да го остави рамнодушен. Толку едноставен, лесен и премногу вкусен. Потребни состојки 175 мл слатка павлака...

КУЈНА

Потребни состојки: 275 гр лиснато тесто 300гр пилешко бело месо 300гр тиквички лажица путер главица кромид 80гр рендан кашкавал бибер сол сецкан магдонос За...

____совети и како да

Кожата околу очите е многу деликатна и нежна па затоа има потреба од специјано внимание. Затоа девојки ви подготвивме една неверојатно ефикасна маска базирана...

____совети и како да

  Во текот на студените зимски денови кожата на рацете претрпува неповолни промени. Дури и да ги имате најтоплите ракавички, таа во секој случај...

____баланс новости и трендови

Може да ви звучи како цитат од Библијата но научно е докажано дека добрите дела го продолжуваат животот! Авторите на истражувањето се категорични –...

Advertisement