• Сподели на:

Еспресо со банана и путер од кикиритки

___

Време на подготовка: 10 минути / ќе послужите: 2

  • 1 шолја ниско малсено млеко
  • 1 лажичка инстат еспресо во прав
  • 150 грама путер од кикиритки
  • 1 излупена банана, ситно исецкана
  • 1 шолја мраз

Чекор 1

Во блндер ставете си сите состојки и изблендирајте. Добивате утринска протенска напивка со кофенски шмек за динамичен ден.

 


Оставете коментар

___