Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Стилот на познатите: 10 модни комбинации на Клои Кардашијан

Една од сестрите Кардашијан, Клои, позната ријалити ѕвезда и бивша сопруга на Ламар Одом, привлекува се повеќе внимание во јавноста.

Како и нејзините сестри, Клои е градена во облик на песочен часовник. Нејзиниот тим на стилисти се грижи за нејзината линија кога ја избира гардеробата за во јавност.

Таа сака тесни фустани, над и под колената, кои го истакнуваат нејзиниот струк и позадина по која сестрите привлекуваат најмногу внимание.

Денеска ви ги претставуваме десетте нејзини најзапазени комбинации.

 

Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...