Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

новости и трендови

За сјајна и свежа кожа користете ломон и белка од јајце

За да биде вашата кожа сјајна и со свеж изглед , сe што ви треба се две состојки . Ние ви даваме рецепт за маска од белка и лимон по кој вашата кожа ќе изгледа подобро од било кога, и ќе биде мека и нежна .

Ги матиме белките , а потоа додаваме малку сок од лимон. Маската треба да биде густа доволно за да стои убаво на лицето. Применувајте ја маската на чиста кожа. Препорачливо е лицето на кратко да го испарите за да се отворат порите , а со тоа се обезбедува и хранливите материи од маската да навлезат подлабоко во кожата. Чувајте ја 15-20 минути и исплакнете со млака вода. Не чекајте маската да се исуши , бидејќи така ќе биде многу потешко да се отстрани.

Прочитај

Green Tea

Kреативниот директор на марката Dom Perignon , го истражувала Лени Кравиц и неговите нови карактеристики во соработка со оваа куќа од шампањско … Поточно,...

Four Seasons

Дали сакате пауза од сè околу вас – цивилизација, современи уреди, Интернет, работа и луѓе? Имаме совршен предлог за вас … Островот Асатиг е...

Wall Street

Брендот Porsche го воведе моделот 911 Targa 4S Heritage Design Edition, кој доби елементи за дизајн од 1950-тите и 1960-тите, и е првото од...

Cotton Club

Импресивна, но повторно софистицирана колекција што Крис ван Аш ја потпишува за марката Berluti… Очигледно, розите цветаат во марката Berluti. Со креативно водство на...