Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

новости и трендови

Забавете го растот на влакненцата по лицето

Сите жени имаат влакна на лицето. Кај оние малку посреќните влакната се речиси невидливи, но повеќето се оние што со задоволство прифаќаат секаков совет што ќе го забави нивниот раст или ќе ја намали нивната видливост. Еве неколку совети.

Измешајте 30 грама шеќер со малку сок од лимон. Смесата нанесете ја на проблематичните делови во насока на растот на влакната. Оставете да дејствува 15 минути, па измијте со млака вода. Постапката повторувајте ја еднаш неделно.

– Измешајте свеж згмечен компир со каша од леќа. Оваа смеса е добра за осветлување на влакната, па и за отстранување на несаканите iphone porn влакна. Нанесте ја на проблематичните делови и оставете да дејствува 15 минути, па измијте со ладна вода.

– Пилингот од банана и овесни снегулки е делотворен во забавувањето на растот на влакната. Нанесете го на кожата, оставете да дејствува 15 минути, па измијте.

 

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

Додека постојаното проверување на вашиот мобилен телефон може да предизвика вознемиреност, може да се појави страв од губење или заборавање на вашиот телефон. Стравот...

Four Seasons

Ако некое патување ве однесе во Англија (кога сето ова ќе заврши со коронава), со топла препорака ви предлагаме да ја посетите една од...

Fine Living

Сексот за време на пандемија може да биде комплициран, изјави водечката канадска докторка Тереза ​​Там, која препорачува паровите да не се бакнуваат и да...

Green Tea

Колку често сте се обиделе да ги отстраните влакната како на нозете, под пазувите и тие упорно растат повторно? Еве како трајно да ја...