Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

УБАВИНА

Зголемете го голуменот на вашата коса

Бујната коса никогаш не излегува од мода. Ако косата ви делува залепена, изберете шампон и регенератор за волумен, потоа испрскајте ја со масло за зајакнување на косата, спуштете ја главата и исушете ја со фен.

Доколку ставите и дифузер на фенот, тоа ќе допринесе за побујна коса.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...

Advertisement