Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Лице

Маска за лице од јајце

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и ставање на крема за лице, не е на одмет понекогаш да ја почестите кожата со маска.

Токму за овој преиод од годината идеална е маската од јајце. Поточно од белката. Скршете едно јајце и оделете ја белката од жолчката. Ви треба само белката. Нанесете ја на лицето, а може и на рацете. Оставете нека отстои 15 минути. Потоа измијте се со млака вода. Вашата кожа ќе добие влажност, она што најмногу и недостига во овие денови.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

ЛАЈФСТАЈЛ

Облеката што ја носите, автомобилиот кој го возите, ѕидовите во вашиот дом, можат да кажат многу за вашиот сексуален живот – клучот е во...

Advertisement