Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

УБАВИНА

Само 3 чекори до совршени нозе

Најсигурен и најефикасен начин до совршени нозе се вежбите и негата на кожата на нозете. Доколку сакате да го постигнете ова потребно е само цврста волја и да се решите на секојдневни вежби. Освен тоа треба да внимавате и на следново:

Влакна

Нозете за да изгледаат убаво и негувано, неопходно е да бидат мазни без влакна. Тоа барем во денешно време не е тешко при толку многу пепарати за отстранување на несаканите влакна.

Целулит

Целулитот е голем непријател на нозете. За да го отстраните треба напорна работа. Вежбање, исхрана, креми, масажи… Целулитот не може да го снема за една недела, затоа започнете со време да работите на случајот. Користете креми кои содржат кофеин. Или пак направете домашен лосион од бршлен, талог од кафе и зелен чај. Со оваа смеса масирајте се барем половина час пред туширање.

Вени

Убави, затегнати, мазни нозе… убава слика која може да биде нарушена со проширени вени. Освен медицинските третмани може да ви помогне и одењето во солариум.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...

Advertisement