Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

новости и трендови

ПРОЛЕТНИ ТЕНДЕНЦИИ 2014: НАЈЖЕШКИТЕ ДИЗАЈНЕРСКИ ФРИЗУРИ

ROCHAS
002-hbz-windswept-updos-rochas-sm

TOM FORD
003-hbz-windswept-updos-tom-ford-sm

JOHN GALLIANO
006-hbz-mixed-textures-john-galliano-sm

MAX MARA
010-hbz-mixed-textures-Max-Mara-sm

FERRAGAMO
008-hbz-mixed-textures-ferragamo-sm

GILES
013-hbz-milk-maid-braids-giles-sm

RACHEL ZOE
014-hbz-milk-maid-braids-rachel-zoe-comp-sm

MARC JACOBS
036-hbz-choppy-bobs-bangs-wigs-marc-jacobs-sm

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...