Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Нокти

Секси маникир кој ќе го обожувате

Интересните и невообичаените маникири лесно нè воодушевуваат, но често се премногу комплицирани за копирање. Маникирот кој што често можевте да го видите на модните ревии, а кој изгледа комплицирано, воопшто не е.

– Ноктите налакирајте ги со светол лак по сопствен избор.

SPICASTA MANIKURA - II

– Подгответе тенки ленти од селотејп.

– Кога ноктите потполно ќе се исушат, лентите залепете ги како на сликата.

SPICASTA MANIKURA - III

– Потоа, внатрешниот триаголник налакирајте го со темен лак.

– Лентите отстранете ги кога лакот потполно ќе се исуши.

SPICASTA MANIKURA - IV

– За да се осигурате дека маникирот ќе биде постојан, нанесете провиден лак.

SPICASTA MANIKURA - V

SPICASTA MANIKURA - I

Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...