Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Нокти

Како да направите мат лак за нокти, за само 5 минути

Мат лакот е најновиот тренд кој секоја жена мора да го проба. Доколку сами се грижите за негата на вашите нокти, направете мат лак за само неколку минути.

Потребни состојки:
Мал сад за мешање
Чечкалица
Лак за нокти
Пченкарен скроб

Постапка:
Во садот промешајте ги лакот и пченкарниот скроб со чечкалицата. Убаво измешаната смеса со помош на четка аплицирајте ја на ноктите. Внимателно нанесете подебел слој и оставете ја смесата убаво да се исуши. Постапката за отстранување е иста како и кај обичните лакови, ацетон.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...