Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

УБАВИНА

Моќна маска од кајсии за лице и тело

Кајсиите се многу вкусни, но покрај тоа тие имаат многу лековити дејствија а посебно за негата на кожата и косата. Ова е причина зашто многу производи содржат и кајсии меѓу останатите состојки. Затоа препорачуваме навистина ефикасна домашна маска која можете да ја користите за нега на целото тело.

Подготовка:

Исмијте и излуштите две зрели кајсии. Пресечете ги и отстранете ги семките. Потоа ставете ги во блендер и додајте лажичка мед и лажичка маслиново масло. Мешајте додека сите состојки добро не се соединат. Оваа добиена смеса можете да ја нанесете на лице, деколке, коса.

Оставете да делува дваесет минути а потоа исплакнете со топла вода. Ефектот е видлив по првата употреба.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...

Advertisement