Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

новости и трендови

Make up тренд: Џамбо love усни

Џамбомоливите се идеален сојузник на сите жени кои живеат брзо и немаат доволно време, трпение и вештина да ѝ се посветат на бојата на усните. Во нив се искомбинирани моливчињата за усни и карминот/сјајот во едно, поради кои ги карактеризира брзината и леснотијата на нанесувањето на бојата, која често може да се нанесе и без огледало, бидејќи пречникот на моливот е потесен од вообичаените кармини.

Текстурите на дебелите моливи варираат, па можете да се сретнете со најразлични: од проѕирни и сјајни, преку кремасти, до суви мат формули. Нивната предност во однос на кармините е во тоа што не можат да се истопат или скршат (што е честа појава во летните месеци).

Отпорната дрвна или пластична обвивка го чува јадрото на бојата, а тоа значи дека овие моливи можете да ги носите по торби, џепови или да ги оставате во автомобил без страв дека ќе се уништат. Дури и да им се скрши врвот, ви останува уште еден дециметар стик во боја. Доволна причина ова лето да имате макар еден, ако ништо друго, за да се нашминкате за 1 секунда!

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...