Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

УБАВИНА

IT детаљ за лето: Бел маникир

Белиот лак е во тренд и доживува ренесанса оваа сезона, ако судиме според фотографиите кои трендсетерките ги постираат на своите Instagram профили. Млечната, етерична бела го освежува секој изглед, давајќи му софистицираност, а практично оди во пар со било кое парче облека и додатоци.

Ако сѐ уште не сме ве убедиле, верувајте дека тоа ќе го направат фотографиите кои ги селектиравме од Instagram за вас и кои докажуваат дека белиот маникир е свеж додаток во вашиот аутфит и можеби најдобриот детаљ кој можете да го имате ова лето!

Секако, вашите бели нокти можете дополнително да ги стилизирате со ситни светки или statement накити некаков ефектен часовник кој може да го носите во пар со лакот.Ниедна боја ова лето нема да изгледа помодерно и посвежо од млечната бела… Пробајте!

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...