• Сподели на:

Eве како две девојки без да се бламираат покажуваат колку се несовршени!

___

Дали можеби и вас ве мачи депигментација на кожата или лицето ви е преполно со акни? Мислите дека сте должни секој ден да се криете позади тон шминка? Немате претстава колку грешите…

Не ја кријте својата права природа! На секого во светот нешто му фали и никој не е 100% совршено убав. Ова е порака која ја пратиле две девојки со големи проблеми со кожата на лицето, за кои многумина на прв поглед би рекле дека се гадни.

nd555555 2

Да, Шери и Касандра можат да се скријат позади еден килограм пудра и нездрава козметика. Меѓутоа, тие храбро и без никаков срам одлучиле да ја покажат својата природна убавина.

Шери Линџи е малдински одбојкарски тренер. Одсекогаш имала витилиго, кожна болест која се карактеризира со неправилни печати на кожата без пигмент. Се шминка само кога сака да им пружи прилика на другите луѓе да ја упознаат таква каква што е во душата а не според тоа како изгледа.

Уште од раниот пубертет, Касандра Бенксон има маки со гнојни акни. Така израснала, сите околу неа и се смееле, а таа од срам се криела испод слоеви од шминка. Таа денес го користи своето вистинско лице да ги инспирира другите луѓе кои имаат слични проблеми дека и тие самите да соберат сила и да покажат кои се и што се.

httpв://www.youtube.com/watch?v=3KmV-zy6Zxc

Dermablend Professional: Cheri's Camo Confession


Оставете коментар

___