Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

УБАВИНА

Anti-age маска од лубеница

Лубеницата е вкусна и одлична за нашата фигура бидејки на неа гледаме како на слатко, а има многу малку калории бидејки содржи многу вода. Одлична е за борба против целулит, но дали сте знаеле дека може да се искористи и за нега на кожата?

Ви претставуваме идеја за супер едноставна маска која има anti-age учинок, а за која се потребни само 2 намирници.

Состојки: Авокадо и лубеница

Измешајте голема лажица свеж сок од лубеница со лажица здробено авокадо. Смесата нанесете ја на лицето и оставете ја да делува 15 минути. Измијте се со млака вода и нанесете ја вообичаената крема.

Зашто делува?

Авокадото содржи омега 3 масни киселини поради која кожата изгледа енергична и затегната и е полн со витамин А и Е, додека лубеницата е полна со витамини А, D, и В12.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...