Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____совети и како да

Затегнете ја кожата околу очите со оваа извонредна маска

Пред да се појават првите брчки погрижете се за вашата кожа. Се наоѓате на возраст кога е прерано да користите креми и останата козметика за спречување на појавата на брчки, но тоа не значи дека треба да чекате да се појават па дури потоа да ги третирате.

Освен за превентива, оваа маска е одлична и за оние кои веќе имаат брчки, а сакаат да ги ублажат и спречат појава на нови. За да ја подготвите оваа маска влезете во кујната и извадете ги ултра- богатите хранливи состојки.

Измешајте една белка, сок од половина лимон, една лажица мед, неколку капки бадемово масло. Убаво измешајте со миксерот за да добиете пенеста смеса. Со неа премачкајте ги критичните делови и оставете нека делува. Нека се исуши убаво маската на вашата кожа. Потоа измијте се со млака вода. На крајот убаво измасирајте се со бадемово масло. Нежно втријте го во кожата, а потоа натапкајте го се додека не почувствувате дека кожата го впива. Резултатите ќе ги почувствувате веднаш.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...