Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____совети и како да

Враќање на пунџата на 1000 начини

Едноставно. Шик. Класично. Практично. Пунџата како кралица на фризурите!

Оваа сезона на самиот врв на тренди фризури се искачи по малку заборавената пунџа. И тоа, пунџа на 1000 начини… од онаа класичната како на балерините па до оние свечените или “збогатени” со плетенки или аксесоари за коса. Пунџата е класична и практична и во зависност од гардеробата, можете да ја носите на тренинг, попладневна прошетка, опуштен ручек, на работа или на свечени приеми.

Еве го и нашиот предлог за нешто поинаква и свечена пунџа, кој ќе ви покаже како најлесно и најбрзо да ја направите со само неколку чекори:

pundja

nemarna pundja

pundja

pundja

pundja

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...

Advertisement