Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____совети и како да

Волшебен витамин Ц за блескава кожа

Сите знаеме дека витаминот Ц е добар за здравјето и метаболизмот. Но ако сакате вашата кожа да блеска и да изгледа младолико, немојте да заборавите да го вклучите и во секојдневните третмани за разубавување.

Многу козметички куќи веќе со годинилансираат производи за нега на кожата со овој витамин, и тоа со полна пареа, бидејќи неверојатно влијае на кожата.

Кремите и серумите со витамин Ц делуваат како антиоксиданс, а освен тоа:

–         штитат од временските услови

–         ги осветлуваат темниге флеки на кожата

–         го смируваат црвенилото

–         тие се одлично оружје против мозолчињата

Внимание: Витаминот Ц не одговара на сите, затоа е добро прво производот да го пробате на дел од лицето.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...