Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____совети и како да

Видео: Обликувајте ги веѓите како професионалец

На долгото лице, најдобро му одговараат рамни веѓи кои треба да бидат истакнати хоризонтално, затоа што визуелно ќе го скратат лицето, додека оние со округло лице треба да имаат полукружни веѓи. Одлично видео во кое ќе научите како да ги обликувате веѓите како професионалец.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...