• Сподели на:

Видео: 5 необични начини да употребите сода бикарбона

___

Дали сте знаеле дека може да употребите сода бикарбона во рутината за разубавување, на пример за чистење на косата и лицето, за измазнување на грубата кожа? Оваа девојка ќе ви покаже пет начини како тоа таа го прави.


Оставете коментар

___