Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____совети и како да

Трикови за поубав поглед: Како правилно да ја користите сенката

Еве неколку совети за припадничките на понежниот пол, како да ги избегнат грешките за време на нанесување на сенката.

Иако се смета дека сенката е наедноставен дел од шминките за користење, грешките за време на ненесувањето се многу чести. Затоа, прочитајте ги следниве совети, за да ги избегнете истите.

1.Сенката обично се бира во ист тон со бојата на очите. Меѓутоа, подобар ефект се постигнува која ќе се направи контраст.

2.Мешањето на различни бои може да изгледа интерсно, но сепак водете сметка да не направите голема спротивност.

3.Сенката не треба да ја ставате после коректорот за очи, туку пред, за да не би изгледала неуредно.

4.Доколку се наоѓате во средната доба, треба да избегнувате сенки со светки, бидејки со помош на нив ќе го насочите вниманието кон брчките. Решението се мат сенките.

5.За сенката да дојде до израз, нанесете маскара и моливче за очи. Тие на очите ќе им дадат облик, а сенката ќе ги отвори.

6.Наместо сунѓер, секогаш за ненесување на сенката користете четка.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...