• Сподели на:

Трик: Како најбрзо да го исушите лакот за нокти?

___

Кога брзаме обично ни се чини дека нашиот лак се суши многу поспоро. Веројатно знаете за трикот со ладна вода, но овој пат ви претставуваме уште еден трик кој е вреден за внимание.

Станува збор за маслиново масло. Во филџан ставете маслиново масло доволно за да може да го покрие целиот нокт. Откако ќе завршите со лакирањето, ставајте ги ноктите еден по еден и секој задржете го во маслото околу една минута. Маслиновото масло ќе ја омекне вашата кожа и ќе ја направи мека.


Оставете коментар

___