Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____совети и како да

Топ 6 трендови на кармини за усни

Карминот во права боја, ускладен со гардеробата и накитот кој го носите, ќе го освежат не само вашето лице, туку и комплетниот стајлинг.

–          Кармин во боја на кожата: Неутрален и класичен. Што и да облечете, од најсветлата бела боја до црвените и црните тониви, карминот во различните нијанси на бојата на кожата совршено ќе се вклопи. На вашиот makeup ќе му даде доза на извесна мистичност и префинетост!

karmin u boji koze

Трула вишна: Е апсолутен хит оваа сезона! На ноктите, на гардеробата, на аксесоарите, но и во makeup- от. Оваа боја дава драматичен но истовремено и луксузен шмек. Најдобро одговара со црна или сива гардероба.

karmin boje trule visnje

–          Црвен кармин:  Во комбинација со сива, бела и црна гардероба остава без здив! црвениот кармин за вистинските и смели дами кои во прв план ја ставаат својата сексипилност и елеганција!

crveni karmin

–          Портокалово-црвен кармин: Жив оган на вашите усни! Делува ефектно и храбро! Гарантира приметеност, но треба да внимавате на останатиот дел на шминката, бидејќи вашето лице постојано ќе биде во центарот на вниманието.

narandzasti akrmin

–          Кармин во бојата на теракота: На лицето му дава топлина и идеален е за предстојната сезона. Зелени, црни или кафени тонови во комбинација со оваа боја на кармин оставаат богат впечаток.

karmin boje terakote

–          Усни со бојата на малина: Тотален хит за оваа сезона! По малку детинесто, но сепак секси и женствено… карминот со бојата на малина е совршен избор, бидејќи многу добро одговара со неутрален но и нападен makeup.

usne boje maline

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...

Advertisement