Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____совети и како да

Спречете го црвенилото на лицето

Различните емоции може да предизвикаат промени во вашиот организам, кои често се прикажуваат на вашата кожа.

Бидејки тие се последица на некој емотивен или психолошки проблем, од тие неправилности можеме да се решиме со помош на класични методи.

На пример, луѓето кои се несигурни во себе често при јавни настапи имаат црвенило на лицето, бидејки организмот лачи поголемо количество на адреналин, кој ги шири крвните садови на лицето.

Оваа реакција на нашето тело може да предизвика повеќе психички проблеми, бидејки лицата кои поруменуваат во јавност поради тоа имаат уште поголем страв.

Ова можете да го спречите на многу едноставен начин –неколку минути пред некој јавен настан, држете лед или ладна течност во устата и на тој начин ќе ги блокирате импулсите на нервите кои го стимулираат црвенилото.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...