Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____совети и како да

Совршен ‘smokey eyes’ за една минута

Ви откриваме како во четири чекори да постигнете совршен ефект со еден молив и за само една минута од вашето драгоцено време.

Изберете боја – Заборавете на црниот молив. Изберете боја која одговара на вашите веѓи, кои на овој изглед најдобро ќе стојат.

Исцртајте го горниот капак – Нежно повлечете линија пратејки ја линијата на очите. Затемнете спрема надворешниот раб на окото. Тоа помага очите да изгледаат поголеми.

Намачкајте ги очните капаци – Намачкајте го надворешниот дел на очните капаци до половина и по пат со молив добро размачкајте. Замачкивањето е клуч  за ‘smokey eye’, со цел да не се гледа ниту една оштра линија.

Намачкајте го надворешниот агол на окото – Со молив истакнете го надворешниот агол на окото во облика на буквата V . Овој последен чекор ќе го зголеми драматичниот ефект.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...