Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____совети и како да

Совети и идеи за матурската шминка

Постигнување на совршен изглед на лицето за матурската е исто толку важен како и изборот на импресивна тоалета.

Шминкерите советуваат девојките да се залагаат за шминка со добро уредни детали, издржлива, но не премногу впечатлива која ќе биде во хармоничен однос со фризурата и фустанот.

Основното правило во изборот на соодветни бои за шминката е тие да одговараат на бојата на кожата, косата и очите. Истото важи, се разбира и за бојата на тоалетата.

Starry Night

purple and gold eye shadow

looks like you have nothing on yet is amazingly gorgeous

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...

Advertisement