Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____совети и како да

Релаксирајте го своето тело

Доколку сакате да се почувствувате како божица, и истовремено да го разубавите своето тело,тоа можете да го направите на вистина едноставен начин. Во кадата наполнете вода и ставете млеко или млеко во прав и додадете малку листови од ружа. Пуштете ја вашата омилена музика, опуштете се…

Ке се чувствувате величествено, а вашето тело со сигурност ќе ви биде благодарно.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...

Advertisement