Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____совети и како да

Продолжете ја трајноста на маскарата и тушот за очи

Квалитетните маскари не се ефтини, па затоа многу жени користат дури и кога им истече рокот на траење. За да спречите иритација на очите, обавезно придржувајте се до рокот на траење на сите козметички производи, а многу внимание обратете на маскарата. Бидејки во иднина е погодно тло за размножување на бактерии, маскарата е важно да ја менувате секои четири месеци. Нема различни правила исто и за тушот за очи.

Ако маскарата ја користите секој ден и почне да суши и пред четири месеци, трајноста можете да ја продолжите со едноставен трик. Се што ви е потребно се капки за очи. Кога ќе приметите дека маскарата почнала да се суши, во шишенцето маскара капнете три до четири капки. Сипајте ги капките така што не го допирате грлото на маскарата. Маскарата протресете ја и спремна е за употреба.

Истиот начин можете да го употребите и за тушот за очи. Бо шишенцето додајте една до две капки за исушениот туш биде повторно употреблив.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...