Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____совети и како да

Продолжете им го рокот: Кои козметички препарати треба да ги чувате во фрижидер

Производите со кои ги третирате акните чувајте ги во фрижидер, а маскарата не ја оставајте таму бидејќи ќе се стегне.

Кога е во прашање одржувањето на козметичките производи, важно е да внимавате на хигиената и на датумите на пакувањата, но дали сте знаеле дека со чување во фрижидер на некои производи, можете да го продолжите нивното траење и да ја подобрите нивната ефикасност?

 devojka-1393082652-27836

Секако, тоа не се однесува на производи како што се течната пудра и маскарата, чијашто текстура може потполно да се измени поради ладното, затоа проучете ја оваа листа и пробајте го “ладното одржување”.

Производи кои е пожелно да ги чувате во фрижидер:

  1. Крем за околу очи
  2. Крем за сончање
  3. Парфеми
  4. Производи за третирање на акни
  5. Природна козметика

devojka-1388765082-23376

Што никако не смеете да чувате во фрижидер:

  1. Моливи за очи
  2. Течна пудра
  3. Кармин
  4. Производи на база на масло
  5. Маскара

Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...