• Сподели на:

Пробајте го новиот мејк ап хит по кој девојките полудеа

___

Контурирањето на лицето во последниве неколку месеци е апсолутен хит. Се појавија разни техники и производи за убавина кои им го олеснуваат на жените разубавувањето, но како точно изгледа новиот мејк ап хит?

Најновиот хит е “бејкинг”, кој го испробал Марио Дедивановиќ познатиот шминкер на Ким Кардашијан.

Оваа техника се вика бејкинг поради тоа што овој мејк ап мора прво да го оставите да се испече, а на тој начин вашата пудра подолго трае.

 

бакинг

Како успешно да ја совладате оваа техника погледнете во видеото.

 


Оставете коментар

___