Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____совети и како да

Природна убавина за почит

Немојте да  мислете дека само со светли бои и премногу шминка ќе ги импресионирате луѓето околу себе. Трендот за пролет-лето е нежна и природна шминка.

Дури и со нежни, телесни и природни бои можете да ја нагласите визијата и да изгледате одлично. Кога природната убавица е со лесна и природна шминка изгледа уште поубава.

Упорно инсистираме на неутрални тонови, кои ја потенцираат природната женска убавина.

Шминкерите од најпознатите модни куќи не се откажуваат од идејата за природна убавина.

Новата природна визија се разликува од претходната со тоа што шминката сепак останува видлива, иако со прилично бледи бои на лицето.

Нанесете транспарентен сјај за усни и незабележлива црна спирала за трепки.

Бидете слатка,секси или провокативна девојка со помалку шминка и широка насмевка.

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...

Advertisement